تبلیغات
منتظر گل نرگس - پایان آموزش نظامی ۱۷ هزار جوان در غزه

شاخه نظامی حماس که به تازگی ۱۷ هزار جوان غزوی برای نبرد آموزش داده است، با غرور پایان دوره آموزش نظامی این گروه را جشن گرفت. حماس با این اقدام خواست حق خود را برای مقاومت تثبیت کند.


این جوانان به مدت یک هفته نزد شبه نظامیان گردان های عزالدین قسام آموزش نظامی دیده اند.

گردان های عزالدین قسام همان گروهی هستند که در تابستان امسال مقابل تهاجم رژیم صهیونیستی به غزه مقاومت کردند و در نتیجه آن حدود 2200 فلسطینی در بمباران ها و گلوله باران های ارتش این رژیم کشته شدند.

این 17 هزار نوجوانی که گردان های عزالدین قسام آموزش نظامی داده اند، قرار است در آینده در جنگ های احتمالی علیه رژیم صهیونیستی به کار گرفته شوند. حاتم که 14 سال بیشتر ندارد، از این 17 هزار نوجوان و جوان غزوی است . او در این مدت کم که از عمرش می گذرد تاکنون سه جنگ را در غزه دیده است. وی می افزاید اسرائیلی ها خواهرزاده من راکشتند . من می خواهم یکی از رزمندگان مقاومت در چارچوب گردان های عزالدین قسام باشم.

آموزش نیروهای حماس

محمد 15 ساله نیز یکی دیگر از این نوجوانان است که در قالب همین گردان های عزالدین قسام آموزش نظامی دیده است. او می گوید به گردان های عزالدین قسام پیوسته است زیرا این گروه قوی ترین گروه شبه نظامی در غزه است . همزمان در رفح در جنوب نوار غزه نیز چندین هزار نفر دیگر از همین گروه «پیشرو آزادیبخش» مراسم پایان آموزش خود را جشن گرفتند.

در پایگاه اینترنتی گردان های عزالدین قسام آمده است این 17 هزار مبارز چگونگی کار با سلاح های سبک و سنگین و همچنین چگونگی دام گذاشتن برای صهیونیست ها در مدت کوتاه را آموزش دیده اند، چیزی که درباره آموزش این گروه از جوانان و نوجوانان فلسطینی غزوی توسط گردان های عزالدین قسام وجود دارد، این که نخستین بار است که مسئولیت این کار به این گردان واگذار می شود،پیشتر حماس و جهاد اسلامی مسئولیت آموزش نوجوانان فلسطینی را برعهده داشتند.

گردان های عزالدین قسام در آموزش نظامی خود به جوانان برعکس جهاد اسلامی و حماس، برنامه های تفریحی را در نظر نگرفته بودند.

این که روزنامه نگاران و خبرنگاران توانستند در مراسم پایان آموزش نظامی این 17 هزار نوجوان شرکت کنند به علت  تغییر رویکرد گردان های عزالدین قسام نبود، بلکه به علت تصمیم شاخه سیاسی حماس بود که مجبور شد برای دفاع از این رزمایش و تمرینات نظامی این گروه وارد عمل شود.

باسم نعیم یکی از مسئولان اصلی حماس ، گروهی که همچنان کنترل غزه را در اختیار دارد در این باره می گوید، رسانه های کشورهای غربی مرتب حماس را متهم می کنند که با آموزش های نظامی خود مردم غزه را نظامی کرده است، اما به این مسئله اشاره نمی کنند که کشورهای غربی برای جلوگیری از جنایت دشمن صهیونیست تاکنون چه اقداماتی کرده است ؟

این مسئول فلسطینی می افزاید غربی ها به طور مرتب از مذاکره سخن می گویند اما واقعا ما از این 20 سال مذاکره بیهوده چه نتیجه ای گرفته ایم.

در حالی که فرایند مذاکرات اسرائیل و فلسطین به بن بست رسیده است،باسم نعیم امروز با صدای بلند و رسا گفت ما ملتی اشغال شده هستیم و طبق قوانین بین المللی ، حق داریم مقاومت کنیم.

اما همه آنچه تاکنون گفته شد یک روی سکه است و روی دیگر سکه اهداف راهبردی است که حماس با آموزش های نظامی خود به نوجوانان پیگیری می کند.

برخی مدافعان حقوق بشر در غزه که خواسته اند، نامشان فاش نشود، می گویند حماس و به طور مشخص تر گردان های عزالدین قسام با آموزش نظامی به کودکان می خواهد افکار و راهبرد خود را به جامعه تلقین کند.

یکی از مدافعان حقوق بشر در غزه می گوید، این که باید مردم آموزش نظامی بینند تا در مقابل دشمن صهیونیستی مقاومت کنند در نوع خود کار بدی نیست، اما این کار باید با آموزش افراد بزرگسال و نه افراد کمتر از 18 سال انجام شود.

اما باسم نعیم در همین باره نیز پاسخ خاص خود را دارد. او در صفحه فیسبوک خود در همین باره چنین پاسخ داده است: آیا شما آموزش نظامی کودکان صهیونیست ها را ندیدید که چگونه به آنها استفاده از سلاح را آموزش می دادند و چگونه آنها را برای نژاد پرست بودن شتشوی مغزی می کردند.

عصام یونس که مدیریت مرکز دفاع از حقوق بشر المیزان در غزه را برعهده دارد می گوید کودکان غزه از جنگ های رژیم صهیونیستی و محاصره منطقه محل زندگی شان توسط این رژیم  و مصر داغ دیده اند و به همین علت به سادگی جذب آموزش های نظامی گروههایی مانند گردان های عزالدین قسام ، حماس و جهاد اسلامی می شوند.

کودکان این منطقه نه به آموزش نظامی بلکه به کمک های پزشکی و اجتماعی نیاز دارند.
طبقه بندی: اسراییل اسرائیل،
برچسب ها: پایان آموزش نظامی ۱۷ هزار جوان در غزه، فلسطین، حماس،

تاریخ : دوشنبه 20 بهمن 1393 | 10:23 | نویسنده : محمدی نیا | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.
http://ucan.sellfile.ir filesell http://ucan.sellfile.ir filesell http://ucan.sellfile.ir filesell پایان نامه

مقدمه:

در چند دهه اخیر تمركز جمعیت در شهرهای بزرگی نظیر تهران بازار مصرف بزرگی را برای محصولات كشاورزی فراهم كرده است. لذا زمین های كشاورزی، تا شعاع

filesell


فرمت فایل : WORD (قابل ویرایش)

تعداد صفحات:73

فهرست مطالب:
فصل اول: شبكه‌های بی‌سیم
مقدمه
برخی مزیتهای شبكه‌های بی‌سیم
برخی كاربردهای شبكه‌های م ...


فرمت فایل : WORD (قابل ویرایش)

تعداد صفحات:73

فهرست مطالب:
فصل اول: شبكه‌های بی‌سیم
مقدمه
برخی مزیتهای شبكه‌های بی‌سیم
برخی كاربردهای شبكه‌های م ...

نوع فایل:ور د قابل ویرایش

تعداد صفحه:118

این پایان نامه در 105 صفحه گردآوری شده است-فرمت آن ورد قابل ویرایش میباشد که میتوانید به طور دلخواه تنظیم کنید

و چرا تعمیر لامپ ؟؟ و درآمدزایی از این روش ؟

نیازی به سرمایه ندارد ..

نیازی به وسیله یا ابزاری کاری ندارد . ...

پاورپوینتی جذاب به همراه تصاویر زیبا و با کیفیت که قابل ویرایش نیز می باشد.

...

فصل اول

مقدمه

ماده ی سفالگری گل است.گل دردستها جان می گیردو به شكلهای مختلف در می آید.

مثل كوزه وظروفی كه نقشهای برجسته دارند.

سفالگری به عنوا ...

مقدمه :

با گسترش روز افزون وسایل ارتباط جمعی اهمیت تصویر بعنوان یك وسیلة ارتباط جهانی افزایش یافته است. تصویر چون دو پهلو و مبهم نیست همیشه بر كلام امتیاز دارد. پوستر مولود كلمه و تصویر است. صراحت تصویر و ابهام كلام می‌تواند تاثیر تبلیغی ویژه‌ای بیافریند. پوستر به همان اندازه كه در خدمت یك اعتقاد ...

مقدمه

اكسپرسیونیسم یكی از رایج‌ترین شیوه‌های تئاتر معاصر جهان است كه از سردمداران آن مانند رهبران دیگر مكاتب هنری تحت تأثیر شرایط اجتماعی و جو حاكم بر جامعه این شیوه را به عنوان شیوه‌ای نوین در ادبیات به وجود آوردند. در اواخر قرن 19 رهبران مكتب سمبویسم در تلاشی كه در زمینة توسل به نماد ...

آبستره

آبستره در معنای عام، جدا کردن صفت با خاصیت مشترک میان چند چیز، و تاکید بر این وجه مشترک است.

به عنوان مثال می توان دایره را صورت انتزاعی تمامی چیزهای گرد دانست.

اساس هنر تجریدی( آبستره) در حقیقت این اعتقاد اس ...

3 - برنامه ریزی عبارت است از تهیه و توزیع و تخصیص امکانات محدود برای رسیدن به هدف های مطلوب، در حداقل زمان و با حداقل هزینه ممكن

دانلود پایان نامه آماده

دانلود پایان نامه رشته شیمی متالوگرافی(چدن خاكستری كم كربن ) با فرمت ورد و قابل ویرایش تعداد صفحات 48