تبلیغات
منتظر گل نرگس - «شاه جاسوس ترکیه» کنار رفت

«شاه جاسوس ترکیه» کنار رفت

«هاکان فیدان» که آمریکایی‌ ها وی را «چهره خاورمیانه جدید» توصیف می کردند و زمانی قرار بود کار بشار اسد را تمام کند، از ریاست «میت»، سازمان اطلاعات ملی ترکیه، استعفا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی تلویزیون تی آر تی ترکیه، هاکان فیدان به منظور نامزدی در انتخابات آینده مجلس ترکیه که ماه ژوئن (خرداد آینده) برگزار خواهد شد، از ریاست میت استعفا کرد.

هان فیدان " شاه جاسوس ترکیه " کنار رفت


به گفته منابع نخست وزیری ترکیه ، فیدان در نامه استعفای خود که به نخست وزیر ترکیه تقدیم کرده است با اشاره به تصمیم خود برای نامزدی در انتخابات آینده مجلس ترکیه ، اعلام کرد از تاریخ 10 فوریه از ریاست سازمان اطلاعات ملی ترکیه کناره گیری می کند.
 

با این حال هر چند وی، علت این کناره‌ گیری را نامزدی در انتخابات پارلمانی ترکیه اعلام کرده، اما گمانه‌زنی‌ هایی درباره اختلاف وی با دولت به علتناکامی در پیشبرد طرح براندازی نظام سوریه، شکل گرفته است.


احمد داوداوغلو ، نخست وزیر ترکیه استعفای هاکان فیدان را که از 25 می 2010 میلادی ریاست این سازمان را بر عهده داشت ، پذیرفت.


بر اساس دستور شورای عالی انتخابات ترکیه کارکنان دستگاه های دولتی ترکیه قصد دارند در انتخابات آتی نامزدی نمایندگی مجلس ترکیه شوند باید تا 10 فوریه از سمت خود استعفا کنند.


روزنامه «طرف»، چاپ استانبول، نوشت:‌ دیوان سالارانی که پس از عملیات 17 دسامبر 2013 میلادی  دادستانی استانبول، در اقدامات غیر قانونی علیه مخالفان دست داشتند برای نامزدی در انتخابات مجلس ترکیه از حزب عدالت و توسعه صف طولانی تشکیل داده اند. این افراد قصد دارند با راهیابی به مجلس ترکیه به عنوان نماینده از مصونیت سیاسی برخوردار شوند.


در عملیات 17 دسامبر 2013 میلادی دادستانی استانبول ده ها تن از مقامات دولتی ، بازرگانان نزدیک به دولت ترکیه و فرزندان سه تن از وزیران وقت به اتهام فساد مالی بازداشت شدند.


این پرونده اواخر سال گذشته میلادی مختومه اعلام شد و دادگاهی در استانبول دستور منع تعقیب متهمان این پرونده را صادر کرد.

 

شاه جاسوس ترکیه که بود؟


به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی «وال‌ استریت ژورنال»، پارسال فیدان را «شاه‌ جاسوس قدرتمند ترکیه و نیروی محرک تلاش‌ ها برای تغذیه شورشیان و سرنگونی بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه» و «معمار کلیدی راهبرد امنیتی-منطقه‌ای ترکیه» پس از انقلاب‌های عربی، توصیف کرده بود.
 

«جیمز جف ری»، سفیر سابق آمریکا در ترکیه و عراق در آن زمان به وال‌استریت‌ژورنال گفته بود: «هاکان فیدان چهره خاورمیانه جدید است. ما باید با او کار کنیم، چراکه وی می‌تواند کار را تمام کند.»


وال‌ استریت‌ ژورنال همچنین فیدان را در کنار بندر بن سلطان، رئیس وقت استخبارات عربستان، به عنوان یکی از شخصیت های قدرتمند خاورمیانه قرار داده بود.


روزنامه آمریکایی در گزارش سال گذشته خود، اشاره کرده بود که بندر بن سلطان هم برای براندازی نظام سوریه، با سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) در حال همکاری است. با این حال، بندر پس از ناکامی در تغییر نظام سوریه، ماه جاری توسط پادشاه جدید عربستان، از آخرین سمت‌های باقی‌ مانده‌اش نیز کنار گذاشته شد.
طبقه بندی: سوریه، داعش،
برچسب ها: «شاه جاسوس ترکیه» کنار رفت، ترکیه، جاسوس، میت، سازمان اطلاعات ترکیه،

تاریخ : یکشنبه 19 بهمن 1393 | 12:22 | نویسنده : محمدی نیا | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.
http://ucan.sellfile.ir filesell http://ucan.sellfile.ir filesell http://ucan.sellfile.ir filesell پایان نامه

مقدمه:

در چند دهه اخیر تمركز جمعیت در شهرهای بزرگی نظیر تهران بازار مصرف بزرگی را برای محصولات كشاورزی فراهم كرده است. لذا زمین های كشاورزی، تا شعاع

filesell


فرمت فایل : WORD (قابل ویرایش)

تعداد صفحات:73

فهرست مطالب:
فصل اول: شبكه‌های بی‌سیم
مقدمه
برخی مزیتهای شبكه‌های بی‌سیم
برخی كاربردهای شبكه‌های م ...


فرمت فایل : WORD (قابل ویرایش)

تعداد صفحات:73

فهرست مطالب:
فصل اول: شبكه‌های بی‌سیم
مقدمه
برخی مزیتهای شبكه‌های بی‌سیم
برخی كاربردهای شبكه‌های م ...

نوع فایل:ور د قابل ویرایش

تعداد صفحه:118

این پایان نامه در 105 صفحه گردآوری شده است-فرمت آن ورد قابل ویرایش میباشد که میتوانید به طور دلخواه تنظیم کنید

و چرا تعمیر لامپ ؟؟ و درآمدزایی از این روش ؟

نیازی به سرمایه ندارد ..

نیازی به وسیله یا ابزاری کاری ندارد . ...

پاورپوینتی جذاب به همراه تصاویر زیبا و با کیفیت که قابل ویرایش نیز می باشد.

...

فصل اول

مقدمه

ماده ی سفالگری گل است.گل دردستها جان می گیردو به شكلهای مختلف در می آید.

مثل كوزه وظروفی كه نقشهای برجسته دارند.

سفالگری به عنوا ...

مقدمه :

با گسترش روز افزون وسایل ارتباط جمعی اهمیت تصویر بعنوان یك وسیلة ارتباط جهانی افزایش یافته است. تصویر چون دو پهلو و مبهم نیست همیشه بر كلام امتیاز دارد. پوستر مولود كلمه و تصویر است. صراحت تصویر و ابهام كلام می‌تواند تاثیر تبلیغی ویژه‌ای بیافریند. پوستر به همان اندازه كه در خدمت یك اعتقاد ...

مقدمه

اكسپرسیونیسم یكی از رایج‌ترین شیوه‌های تئاتر معاصر جهان است كه از سردمداران آن مانند رهبران دیگر مكاتب هنری تحت تأثیر شرایط اجتماعی و جو حاكم بر جامعه این شیوه را به عنوان شیوه‌ای نوین در ادبیات به وجود آوردند. در اواخر قرن 19 رهبران مكتب سمبویسم در تلاشی كه در زمینة توسل به نماد ...

آبستره

آبستره در معنای عام، جدا کردن صفت با خاصیت مشترک میان چند چیز، و تاکید بر این وجه مشترک است.

به عنوان مثال می توان دایره را صورت انتزاعی تمامی چیزهای گرد دانست.

اساس هنر تجریدی( آبستره) در حقیقت این اعتقاد اس ...

3 - برنامه ریزی عبارت است از تهیه و توزیع و تخصیص امکانات محدود برای رسیدن به هدف های مطلوب، در حداقل زمان و با حداقل هزینه ممكن

دانلود پایان نامه آماده

دانلود پایان نامه رشته شیمی متالوگرافی(چدن خاكستری كم كربن ) با فرمت ورد و قابل ویرایش تعداد صفحات 48