تبلیغات
منتظر گل نرگس - تاییس؛ نماد لیبرالیسم

تاییس؛ نماد لیبرالیسم


برای دوستانی که می خواهند نمادی به نام مجسمه تاییس یا همان مجسمه آزادی را بهتر بشناسند:

انگلیسی ها سایه شوم خود را بر پهنه آمریكا گسترانده بودند و سرزمین های پهناور آن را یكی پس از دیگری به نام ملكه ها و خاندان سلطنتی انگلیس می زدند؛ جورجیا، كرولاینا، ویرجینیا و... تا آنكه در سال١٧٧٦ میلادی مهاجران(غاصبان) آمریكا توانستند از اشغال انگلیسی ها رهایی یابند و استقلال خود را به عنوان ایالات متحده آمریكا اعلام كنند.
فرانسوی ها هم به مناسبت یكصدمین سال این شكست سیاسی انگلیس، فرصت را برای عقده گشایی خود و تحقیر انگلیس مغتنم دیده و مجسمه ای را به نام تندیس لیبرالیسم (مجسمه آزادی(Statue Of Liberty))به آمریكا هدیه دادند؛ اما ماهیت حقیقی این تندیس چیست و چه رابطه میان آزادی و مشعلی كه این زن به دست گرفته وجود دارد؟
تندیس مزبور مقرر بود كه در سال ١٨٧٦ نصب و افتتاح گردد، اما شرایط دشوار ساخت آن توسط "فردریک آگوسته بارتلدی" مجسمه ‌ساز ماسون فرانسوی و همچنین نقل و انتقال آن به آمریكا، ده سال تحویل این هدیه فرهنگی رازآلود را به تعویق انداخت.
پس از تحویل این تندیس، نكات بحث برانگیزی مطرح شد كه این تندیس را با تاریخ ایران نیز گره میزد؛ كه مطرح كردن آن در روزهای اخیر كه در یكصد و بیست وپنجمین سالروز نصب این تندیس به سر می بریم و مهمتر از آن در روزهای سخت درگیری تاریخی میان ایران و جهان غرب در عرصه جنگ نرم هستیم دغدغه نگارنده بوده است.
بر اساس آنچه كه سازندگان فرانسوی به صراحت اعلام كردند، آنها تندیسی از تائیس، معشوقه اسكندر را به دوستان آمریكایی شان هدیه دادند و طوری آن را در منهتن نیویورك نصب كردند كه با مشعل هفت شعله خود رو به جانب مشرق زمین دارد. براستی چرا در قرن نوزدهم باید روشنفكران فرانسوی ذهن دوستان آمریكایی شان را به زمان حمله اسكندر به ایران ارجاع دهند؟
داستان از این قرار است كه شب شكست سپاه ایران از اسكندر مقدونی، اسكندر جشنی را در تالار پایتخت آئینی ایران، تخت جمشید برپا می كند و تائیس، فاحشه ای كه از قضا معشوقه اسكندر است در حال بدمستی همه، با حالتی نیمه برهنه، مشعلی را به دست می گیرد و فریاد میزند "برای رسیدن به آزادی باید از قید همه سنت ها رها شد" و با این جمله، پرچم هایی كه نماد فرهنگ های تابع تمدن ایران بودند و در جداره تالار تخت جمشید نصب بودند را به آتش می كشد. و می گوید این تقاص آتش زدن آتن است.
برهنگی تائیس، برهنگی فرهنگی، برهنه كردن تالار از نمادهای سنت ها و فرهنگ ها و تهی كردن ایران از فرهنگ؛ شاید رازهایی است كه در صندوقچه تندیس تائیس به آمریكای استقلال یافته ارمغان داده می شود و راه و رسم لیبرالیسم را در جنگ نرم فرهنگی از فرانسه به آمریكا به ارث می دهد.
آزادی یا به بیان دقیق تر، لیبرالیسم در ذهن انسان غربی، زن فاحشه ای است كه هیچ سنت و فرهنگی را بر نمی تابد و مشعل هفت شعله ای(استعاره از شمعدانی های یهود و فراماسونها) بر دست دارد و رو به جانب شرق دارد به گونه ای كه گویا می خواهد فرهنگ و سنن شرق را به آتش بكشد.
فرانسوی ها انتخاب دقیقی داشتند. چراكه جنگ اسكندر با اولین امپراطوری جهان؛ ایران، پس از نبرد نظامی، رنگ فرهنگی به خود گرفت و توانست نطفه فرهنگ غرب آن روز یعنی یونانی مابی را در زمین ایران بكارد و ایرانیان آن روز را غرب زده كند و از این رو، فرانسه با این تندیس، باب جنگ فرهنگی میان ایران و آمریكا را مفتوح كرد.
.: Weblog Themes By SlideTheme :.
http://ucan.sellfile.ir filesell http://ucan.sellfile.ir filesell http://ucan.sellfile.ir filesell پایان نامه

مقدمه:

در چند دهه اخیر تمركز جمعیت در شهرهای بزرگی نظیر تهران بازار مصرف بزرگی را برای محصولات كشاورزی فراهم كرده است. لذا زمین های كشاورزی، تا شعاع

filesell


فرمت فایل : WORD (قابل ویرایش)

تعداد صفحات:73

فهرست مطالب:
فصل اول: شبكه‌های بی‌سیم
مقدمه
برخی مزیتهای شبكه‌های بی‌سیم
برخی كاربردهای شبكه‌های م ...


فرمت فایل : WORD (قابل ویرایش)

تعداد صفحات:73

فهرست مطالب:
فصل اول: شبكه‌های بی‌سیم
مقدمه
برخی مزیتهای شبكه‌های بی‌سیم
برخی كاربردهای شبكه‌های م ...

نوع فایل:ور د قابل ویرایش

تعداد صفحه:118

این پایان نامه در 105 صفحه گردآوری شده است-فرمت آن ورد قابل ویرایش میباشد که میتوانید به طور دلخواه تنظیم کنید

و چرا تعمیر لامپ ؟؟ و درآمدزایی از این روش ؟

نیازی به سرمایه ندارد ..

نیازی به وسیله یا ابزاری کاری ندارد . ...

پاورپوینتی جذاب به همراه تصاویر زیبا و با کیفیت که قابل ویرایش نیز می باشد.

...

فصل اول

مقدمه

ماده ی سفالگری گل است.گل دردستها جان می گیردو به شكلهای مختلف در می آید.

مثل كوزه وظروفی كه نقشهای برجسته دارند.

سفالگری به عنوا ...

مقدمه :

با گسترش روز افزون وسایل ارتباط جمعی اهمیت تصویر بعنوان یك وسیلة ارتباط جهانی افزایش یافته است. تصویر چون دو پهلو و مبهم نیست همیشه بر كلام امتیاز دارد. پوستر مولود كلمه و تصویر است. صراحت تصویر و ابهام كلام می‌تواند تاثیر تبلیغی ویژه‌ای بیافریند. پوستر به همان اندازه كه در خدمت یك اعتقاد ...

مقدمه

اكسپرسیونیسم یكی از رایج‌ترین شیوه‌های تئاتر معاصر جهان است كه از سردمداران آن مانند رهبران دیگر مكاتب هنری تحت تأثیر شرایط اجتماعی و جو حاكم بر جامعه این شیوه را به عنوان شیوه‌ای نوین در ادبیات به وجود آوردند. در اواخر قرن 19 رهبران مكتب سمبویسم در تلاشی كه در زمینة توسل به نماد ...

آبستره

آبستره در معنای عام، جدا کردن صفت با خاصیت مشترک میان چند چیز، و تاکید بر این وجه مشترک است.

به عنوان مثال می توان دایره را صورت انتزاعی تمامی چیزهای گرد دانست.

اساس هنر تجریدی( آبستره) در حقیقت این اعتقاد اس ...

3 - برنامه ریزی عبارت است از تهیه و توزیع و تخصیص امکانات محدود برای رسیدن به هدف های مطلوب، در حداقل زمان و با حداقل هزینه ممكن

دانلود پایان نامه آماده

دانلود پایان نامه رشته شیمی متالوگرافی(چدن خاكستری كم كربن ) با فرمت ورد و قابل ویرایش تعداد صفحات 48